הסכם שלום בית

הסכם שלום בית כחלופה לגירושין

רבים מהזוגות העומדים כפסע לפני התחלת תהליך הגירושין, מעוניינים לתת צ'אנס נוסף למערכת היחסים ולהיות שלמים עם ההחלטה , בטרם יחלו את תהליך הגירושין.
במצבים אלה, קיימת אפשרות עבור בני הזוג לעגן מחדש את הזוגיות שלהם בהסכם שלום בית לחילופין גירושין.

ההחלטה להתגרש מגיעה בסופו של דבר לאחר שניסיונות השיקום של הקשר לא צלחו לבני הזוג לבדם והם מבינים כי ללא הסכם הוגן לשני הצדדים, המחלוקות ישובו  ככל והגירושין יהיו בלתי נמנעים.

הסכם שלום בית כחלופה לגירושין

הסכם שלום בית לחילופין גירושין, מעגן את הפתרונות למחלוקות הקיימות בהסכם ומתווה את התנהלות הקשר הזוגי מיום שההסכם יאושר ע"י ערכאה שיפוטית ויקבל תוקף של פסק דין  המחייב את שני הצדדים באופן מלא. כך הצדדים יכולים לאפשר סיכוי אמיתי לשיקום הקשר הזוגי.

יחד עם זאת, קיים מתווה בהסכם, הקובע שאם שלום הבית לא יעלה יפה, ניתן יהיה "לנהל" את הליך הגירושין בצורה קלה יותר, מבלי להיכנס למאבקים  משפטיים, אלא מתוך הבנה משותפת כשכל העניינים גובשו והוסכמו מראש..

למה חשוב ומומלץ לערב עורך דין לענייני משפחה עת עורכים הסכם שלום בית לחילופין גירושין?

כאמור, ההחלטה להתגרש היא לא עניין של מה בכך. היא מגיעה אחרי הרבה מחשבה וניסיונות שיקום של הקשר הזוגי. כאשר יש ילדים בתמונה, ההחלטה להיפרד צריכה לשקול בכובד ראש נדבך נוסף, למעשה – החשוב ביותר אשר ילווה את הצדדים לזמן רב.

הסכם שיערך באמצעות עורך דין המתמחה בענייני משפחה מבטיח הוגנות לשני הצדדים, קבלת החלטות שקולות תוך ישום ההיבט המשפטי והמשפחתי ושמירה על זכויותיו של כל צד בצורה תכליתית המשרתת את חיי המשפחה וטובת הילדים.

הסכם שלום בית

מה הן הסוגיות המובאות בהסכם שלום בית לחילופין גירושין?

הסכם שלום בית לחילופין גירושין יכלול כל נושא ממנו נובעות מחלוקות בחיי המשפחה וממנו נבעו הקשיים בקשר. ניתן לגבש פתרונות מוסכמים לכך במסגרת קביעת דרך התנהלות הצדדים במהלך תקופת שלום הבית, כגון, עיגון הסכמות בכתב בדבר טיפול זוגי, התנהלות כלכלית שוטפת  וכיוצ"ב.

לצד ההבנות לגבי החיים הזוגיים במהלך תקופת שלום הבית, יש להעלות את האפשרות ששלום הבית לא יצלח ובני הזוג או מי מהם יחפוץ להתגרש , ולצורך כך יש להסדיר בהסכם את מנגנון הפרידה והגירושין, הסדרת ענייני המשמורת והסדרי שהות עם הקטינים, מזונות הקטינים, הסדרת העניינים הרכושיים וכלל יתר העניינים הכרוכים בגירושין . ההסכם יחסוך מאבקים משפטיים ארוכים , יקרים ומייגעים  והוא יגבש את הסכמות שני בני הזוג, דבר שיקצר,  יוזיל ויקל על התהליך באופן משמעותי. 

האם הסכמי שלום לחילופין גירושין בית מוגבלים בזמן?

ההסכם מהווה חוזה בין בני הזוג והינו מחייב את שני הצדדים. ההסכם מקבל תוקף של פסק דין ע"י הערכאה השיפוטית (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני) בהליך קצר יחסית   

לייעוץ משפטי נוסף לגבי הסכם שלום בית

עו"ד מיכל ריינס עמירה, בעלת ניסיון רב בעריכת הסכמי גישור, תסייע לכם בעריכת הסכם שלום בית הוגן לשני הצדדים ותלווה אתכם עד למציאת הפתרון אשר ייטיב עם צרכי הילדים ובני הזוג. 

להשארת פרטים: